Jak funguje klimatizace

Základní princip

Klimatizace funguje na principu termodynamiky, zejména na zákonu přenosu tepla, který říká, že teplo se vždy přesouvá z teplejší oblasti do chladnější. Klimatizační systém využívá tento princip k odebírání tepla z vnitřního vzduchu a jeho přenesení ven.


 Prohlédněte si naši nabídku klimatizací  


Hlavní komponenty

 • Kompresor: Kompresor zvyšuje tlak chladiva, což vede k jeho zahřátí.
 • Kondenzátor: V kondenzátoru chladivo ztrácí teplo, které je přeneseno do vnějšího prostředí. Chladivo se přitom kondenzuje z plynného stavu na kapalin
 • Expanzní ventil: Sníží tlak chladiva, což vede k jeho ochlazen
 • Výparník: Chladivo absorbuje teplo z vnitřního vzduchu, což vede k jeho ochlazení.


Cyklus chlazení

Klimatizace pracuje v cyklu, který začíná kompresorem. Kompresované chladivo (vysokotlaké a horké) je vedeno do kondenzátoru, kde se ochlazuje a kondenzuje. Poté prochází expanzním ventilem, kde se jeho tlak a teplota sníží, a vstupuje do výparníku jako chladné, nízkotlaké chladivo. Ve výparníku chladivo absorbuje teplo z vnitřního vzduchu, čímž dochází k jeho ochlazení. Tento proces se opakuje, aby se udržovala stálá teplota.


Význam pro pohodlí a zdraví

Kromě regulace teploty klimatizace také pomáhá odstraňovat vlhkost z vnitřního prostředí, což je zvláště důležité v parných letních měsících. Moderní klimatizační jednotky jsou navíc vybaveny filtry, které pomáhají čistit vzduch od prachu, alergenů a jiných znečišťujících látek.


    Prohlédněte si naši nabídku klimatizací      

PROČ SI VYBRAT TEPELNÉ ČERPADLO
NEBO KLIMATIZACI OD NÁS?

Naši spokojení zákazníci o náš říkají

 • RK

  Radek Kučera

  Velice dobrá zkušenost - (montáž multisplitové klimatizace Daikin pro vytápění bytu), profesionální, férové a přitom přátelské jednání! Výborná komunikace po celou dobu - aktivní přístup a vše na čem jsme se domluvili platilo. Instalace proběhla rychle, bez problémů a za velmi dobrou cenu.

  více

 • TM

  Tomáš Müller

  S firmou mám tu nejlepší zkušenost a mohu ji jen doporučit. Na kluky jsem narazil náhodou, když instalovali TČ nedaleko mého bydliště a jsem za to moc rád. Zrovna jsem sháněl TČ a měl už i něco nastudováno. Dal jsem se s nimi do řeči a rychle poznal, že jsou to odborníci. Vsadil jsem tedy na ně a vyplatilo se mi to.

  více

 • LV

  Lukáš Vítek

  (Montáž Sinclair multisplit - 2 vnitřní jednotky). Perfektní přístup, rychlá a kvalitní montáž, dobrá cena.

  Doporučuji.

Reference

Prohlédněte si galerii našich realizovaných zakázek.